Minyatür Bahçeler Destek

Beğendiğim bahçeyi nasıl satın alabilirim?

Satın almak istediğiniz bahçenin ilgili Online Sipariş Formunu doldurmanız yeterlidir. Bahçeniz sizin icin hemen hazırlanmaya başlanacaktır.

Ya da dilerseniz e-posta, telefon ya da WhatsApp üzerinden bize ulaşıp siparişinizi verebilirsiniz.

E-posta :

  bilgi@hayalbahce.com

WhatsApp :

  0545 544 2925 – 0545 54HAYAL

Tel :

  0545 544 2925

  0212 279 66 43

Birden fazla çiçek göndermek istiyorum ama sepete ekleyemiyorum. Ne yapmalıyım?

Hayal Bahçe en güzel bahçeleri kişiye özel sunmak ve kolay şekilde sunmak için alışılagelmiş e-ticaret siteleri gibi alışveriş sepeti kullanmaz. Hayal Bahçe ile online çiçek siparişi vermek o kadar hızlıdır ki, birden fazla çiçek göndermek isteseniz bile her ürünü ayrı ayrı sipariş vermeniz çok az zamanınızı alacaktır.

Siparişime ek ürünler eklemek istiyorum ne yapabilirim?

Bizimle irtibata geçiniz. Elimizdeki ürünlere bağlı olarak isteğinizi gerçekleştirmek için elimizden geleni yaparız.

Siparişimde isim vermek istemiyorum. Ne yapabilirim?

Güzel ve düşünülmüş bir hediye herkesi mutlu eder. Önemsediğiniz kişiden mutlulukla teşekkürü kabul etmeniz çok daha hoş olur. Siz yine de gizli kalmayı ve gizem uyandırmayı tercih ederseniz gönderen kişinin gizli tutulması konusunda bize güvenebilirsiniz. Siz hediye kartına isminizi yazmadığınız takdirde isminiz gizli kalacaktır.

Siparişimi değiştirmek istiyorum. Ne yapabilirim?

Değiştirmek istediğiniz ürünü hazırlayacak zamanımız varsa, fiyat farklılığı yoksa ya da daha pahalı bir ürünse ve aradakı farkı hemen gönderme imkanınız varsa değişiklik yapılabilir. Böyle durumlarda bize telefon ile ulaşmanız en hızlı çözümü sunacaktır.

Siparişimin teslim edileceği kişi yerinde bulunmazsa ne olur?

Hayal Bahçe siparişinizi şanslı kişiye ya da ona ulaştırabilecek kişilere teslim eder. Teslim anında isim ve imza alınır.

Ödeme nasıl yapılıyor ?

Web sitemizdeki sipariş formlarını kullanarak havale veya eft ile ödeme yapabilirsiniz.

Şebnem Karacaaslan

Yapı Kredi Bankası Merkez Plaza Şubesi (332)
Hesap No: 65034433
IBAN : TR32 0006 7010 0000 0065 0344 33

Garanti Bankası Nispetiye Şubesi (735)
Hesap No : 6642006
IBAN : TR93 0006 2000 7350 0006 6420 06

Vakıf Bank ALTUNİZADE ŞUBESİ (S00311)
Hesap No: 00158007297187042
IBAN : TR27 0001 5001 5800 7297 1870 42

Teslimat Pazar gününe denk gelirse ne yapıyorsunuz?

Anneler ve Babalar Gününde ve İstanbul Beşiktaş, Beyoğlu, Şişli, Kağıthane, Kadıköy, Üsküdar bölgelernin tamamı ve Eyüp (Kemerburgaz ve Göktürk), Sarıyer (Baltalimanı, Emirgan, İstinye, Darüşafaka, Yeniköy, Rumelihisarı, Kireçburnu, Reşitpaşa, Maslak, Tarabya) sınırlı olmak üzere teslimatınızı gerçekleştirebiliriz.

Siparişim ne zaman teslim edilir?

Siparişin, göndermek istediğin çiçeği seçtikten sonraki satın alma aşamasında belirttiğin gün içerisinde saat 11:00 ile 18:00 arasında şanslı kişiye ulaştırılır.

Aynı gün teslim olacak şekilde çiçek siparişi verebiliyor muyum?

Ne yazık ki, hazırlama ve kargo süresini aynı güne sığdıramıyoruz.  İstanbul içi saat 19:00’a kadar verilen siparişlerde ikinci gün (yarın), İstanbul dışı ise 48 ile 72 saat arasında gerçekleştirebiliyoruz.

İstanbul dışı siparişlerde ikinci gün (yarın) teslimatı ancak ekspres kargo ücret farkı ile sağlayabiliyoruz, ücret gideceği yere göre değişiklik göstermektedir.  Fiyat farkını öğrenmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

Hangi kargo şirketi ile çalışıyorsunuz?

Hayal Bahçe online vermiş olduğunuz çiçek siparişlerini İstanbul içi özel arabalı kuryelerle, İstanbul dışına ise Yurt İçi Kargo şirketi aracılığıyla taşır. Kargo ücreti sipariş sırasında ödenir. Kapıda ödeme yapılmaz.

Siparişimin teslim edileceği şanslı kişi yerinde bulunmazsa neler olur?

Hayal Bahçe ekibi siparişinizi şanslı kişiye ya da ona ulaştırabilecek kişilere teslim eder. Teslim anında isim ve imza alınır.

Sipariş verdiğimde fotoğraftaki bahçelerin aynısı mı gelecek ?

Hayal Bahçelerimiz web sitesindeki fotoğrafta gördüğünüz ürünün birebir aynısı olacaktır. Ancak, canlı bitkiler kendi benzersiz özelliklerini taşıyacağından formunda farklılık gösterebilir.

Elinizde olmayan bir bahçeyi yanlışlıkla satarsanız ne olur?

Siparişini verdiğiniz ürün tükenmişse sizinle iletişime geçilecektir.

Bahçelerinizde canlı çiçek mi kullanıyorsunuz?

Bonsai ve sukulentler canlıdır.  Su ve ışık ihtiyacu vardır.  

Çim olarak kullanılan malzeme canlı yosundan elde edilmiştir, ancak yaşamamaktadır.  Nem ve ışık ihtiyacı yoktur.  Uzun bir süre ilk günkü renk ve canlılığını korur, ancak zamanla dokusunda ve renginde farklılıklar meydana gelebilir.  

 

Bahçelerime nasıl bakabilirim?

Bonsai ve sukulentler canlıdır, su ve ışık ihtiyacı vardır.  Web sitemizdeki bitki bakım bölümlerini okuyarak kolaylıkla bahçelerinize bakabilirsiniz.  

Çim olarak kullanılan malzeme canlı yosundan elde edilmiştir, ancak yaşamamaktadır.  Nem ve ışık ihtiyacı yoktur.  Uzun bir süre ilk günkü renk ve canlılığını korur, ancak zamanla dokusunda ve renginde farklılıklar meydana gelebilir.  

Ahşap minyatürlerin tamamı el yapımıdır, suya karşı dayanıklılığını artırmak için özel bir cila (sealer) ile astarlanmıştır.

Minyatür aksesuarlar el yapımıdır, suya ve ışığa dayanıklıdır.  

Bakımı kolay bitki var mıdır?

Özellikle sukulentler ve kaktüsler bakımı kolay bitkilerdendir. Bahçelerimizde kullanılan bonsailer de bakımı kolay türlerden seçilmiştir.

Fazla güneş zararlı mıdır?

Günün en sıcak/ keskin ışıklı saatlerinde bitkiye ve saksıya direkt gelen ışıklar, hele ki camdan direkt geliyorsa büyüteç etkisi ile bitkinizi yakıp kavurabilir. Bitkinizin yerini o saatlerde değiştirebilir veya ince bir perde ile koruyabilirsiniz.

Sulamada nelere dikkat etmeliyim?

Bitkileri susuz bırakmak kadar çok sulamak da zararlıdır. Saksının kenarından parmağınızı toprağa sokarak kontrol edebilirsiniz. Ayrıca bahçelerimiz camda bulunduğu için toprağın renginden de su ihtiyaçlarını takip edebilirsiniz.

Bahçelerinizi oda ısısında su ile sulayınız. Musluk suyunuz fazla kireçli ise içme suyu veya yağmur suyu da kullanabilirsiniz. Yanlışlıkla fazla su verdiyseniz fazla suyu kabınızı eğerek akıtınız.   

Bahçemdeki bitkilerin yeni yaprakları sarı çıkıyor ve kahverengi/soluk noktalar oluşuyor, yanmış gibi?

Sararmaya fazla ısı sebep olabilir. Kahverengi ve soluk noktalar varsa direkt güneşten olabilir. Dolayısıyla, cam önünden veya güneşten uzaklaştırın.

Bahçelerin içinde bulunduğu kapların altı delik değil, bu bitkilerime zarar verir mi?

Altı delik olmayan kaplardaki bitkileri delik olanlara kıyasla çok daha az sulamalısınız.

Bahçelerdeki bonsaileri budamam gerekir mi?

Hayal Bahçenizde kullanılan bonsailer çok sık ve düzenli budama gerektirmez. Ancak ağacın şeklini korumak için büyüdükçe budama yapılmalıdır.

Bülten

Hayal Bahçe ile ilgili yeniliklerden ve yeni ürünlerden haberdar olmak istersen veya gelen kutun bizden gelebilecek herhangi bir mesaja açıksa Hayal Bahçe bültene kayıt olman yeterli.

Bunlar dışında sorularınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Top